Biznes w internecie – 10 ciekawych pomysłów

Chcąc rozwinąć swój własny biznes w Internecie, z całą pewnością liczy się pomysł. Konkurencja jest bowiem ogromna. Jednak potencjał jaki ma e-biznes jest jeszcze większy i trudno by było go nie wykorzystać. Poniżej przedstawiamy 10 ciekawych dziedzin, w których możesz rozwinąć swoje skrzydła.

1. Prowadzenie strony internetowej lub bloga

Strategii zarabiania w tej niszy jest bardzo dużo. Wszystko zależy od naszej inwencji twórczej oraz wkładu w pracę. Możemy stworzyć jeden duży portal lub kilkanaście mniejszych. Należy jednak pamiętać, że aby zarobić na tym pieniądze, musimy dobrać odpowiednią tematykę, a także mieć wielu czytelników i przyjazny wygląd naszej witryny.

2. Tworzenie aplikacji mobilnych

Obok tworzenia gier komputerowych jest to jedna z najbardziej opłacalnych dziedzin w programowaniu. Źródłem dochodów może być jednorazowa opłata, oferowanie miesięcznych subskrypcji, płatnych doładowań, czy umieszczanie reklam.

3. Sklep Internetowy

Internet nasycony jest różnego rodzaju sklepami. Po dobrym zastanowieniu zawsze możemy znaleźć swoją własną niszę.  Polacy coraz bardziej interesują się zakupami online, co daje nam dogodne warunki do rozwoju. Aby mieć klientów, musimy wyróżniać się na tle innych. Możemy to zrobić poprzez np. doskonałą obsługę klienta czy ciągłą dostępność towaru. Dodatkowo będziemy musieli zaistnieć w mediach społecznościowych, aby bez problemu kontaktować się ze swoimi odbiorcami.

4. Profesjonalny freelancing

Profesjonalni freelancerzy utrzymują się ze zleceń niemal w każdej dziedzinie- pisaniu artykułów, tworzeniu grafiki, czy filmów wideo. Początki nie muszą należeć do najłatwiejszych, jednak trud z całą pewnością się opłaci.

5. Coaching online

Jeżeli jesteś trenerem, psychologiem lub terapeutą dobrym pomysłem na biznes w Internecie jest zaoferowanie swoich usług online.  Sesje odbywają się wtedy za pomocą wideokonferencji i zapewniają anonimowość Twoim podopiecznych.

6. Firma hostingowa

Doskonałym pomysłem jest „reseller”, czyli sprzedaż miejsca na serwerach pod własną marką. W szczególności rośnie zapotrzebowanie na dedykowane serwery poza granicami Polski.

7. Programy partnerskie

Za pomocą własnych stron, mediów społecznościowych, czy filmów w Internecie możemy promować inne marki i zgarniać dużą prowizję za każdą polecaną sprzedaż. Produktem wcale nie musi być przedmiot, ale również usługi czy miejsca, które chcą się rozpromować.

8. Firma pozycjonująca strony w Internecie

Aby zdobyć wiedzę na temat pozycjonowania stron w Internecie wystarczy porządnie zainteresować się tematem, przeczytać parę książek lub anglojęzycznych stron. Popyt na takie działanie rośnie w zatrważającym tempie. Jeżeli nasze usługi będą na wysokim poziomie, istnieje duża szansa, że znajdziemy dla swojej firmy kawałek wirtualnej przestrzeni.

9. Tworzenie szablonów stron

Strony szyte na miarę powoli odchodzą do lamusa. Przedsiębiorcy wiedzą, że nie trzeba bowiem wydawać tysięcy złotych za stworzenie ich strony WWW. Dużo tańszą opcją jest wykupienie szablonu pod jeden z popularnych CMSów (systemów zarządzania treścią) i samemu go skonfigurować. Dlatego zauważamy coraz większy popyt na wysokiej jakości szablony, co przekłada się na duży potencjał zarobkowy w tym temacie.

10. Twój własny biznes w Internecie

Nie oszukujmy się, najlepszym pomysłem na biznes będzie Twój własny innowacyjny pomysł. Kreatywność i doskonałe wykonanie mogą być owicie wynagrodzone.