Co zrobić, gdy bank odrzucił wniosek o kredyt?

Niniejszy artykuł pod tytułem 5 porad, które podpowiedzą Ci, jak odnieść sukces w sieci! nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 5 porad, które podpowiedzą Ci, jak odnieść sukces w sieci! należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Bank odrzucił Twój wniosek o kredyt? Ta decyzja mogła być spowodowana wieloma czynnikami. Na szczęście nie jest to sytuacja bez wyjścia. Zobacz, co możesz zrobić w takiej sytuacji.

Najczęstsze przyczyny odrzucenia wniosku

Na początku bank sprawdzi naszą zdolność kredytową. Składają się na nią dochody oraz koszty w gospodarstwie domowym. Żeby zwiększyć swoje szanse możemy zawnioskować wspólnie z małżonkiem i połączyć otrzymywane dochody.  Później pracownicy banku zajmą się weryfikacją rodzaju umowy oraz czasem wykonywanej pracy. Jeżeli pracujemy na umowę o pracę, w danym miejscu zatrudnieni powinniśmy być od co najmniej 3 miesięcy. Na umowie zleceniu lub umowie o dzieło okres ten wynosi 6-12 miesięcy. Gdy nie spełnimy tych wymogów, bank odrzuci nasz wniosek o kredyt.

Bardzo ważna jest również nasza historia kredytowa. Nawet zalegający mandat czy niezapłacony rachunek za telefon może nam zaszkodzić, gdyż informacja o nich widnieje w BIK, co przekreśla nasze szanse na uzyskanie nowego zobowiązania.

Gdy odrzucono nasz wniosek o kredyt

Po uzyskaniu decyzji, nie powinniśmy rezygnować od razu. Możemy sprawdzić, czy w innej placówce podejdą do naszego przypadku w ten sam sposób. Banki mają bowiem różne kryteria, na podstawie których przyznają kredyty. Może się okazać, że w jednym banku odrzucą nasz wniosek, a w innym przyjmą go bez zastrzeżeń i to na całkiem dobrych warunkach.

Zwykle działa to w ten sposób, że większe, bardziej popularne banki mają dużo bardziej wyśrubowane kryteria dotyczące kredytów. Możemy rozejrzeć się za bankiem mniej znanym. Te, aby zachęcić do siebie nowych klientów, często oferują dużo korzystniejsze oferty.

Alternatywne wyjścia

Nie powinniśmy się oszukiwać i gdy odrzucono nasz wniosek o kredyt w trzech kolejnych bankach, raczej nie mamy już co liczyć na to, że sytuacja się odmieni. Możemy albo odwlec zakup planowanego dobra, na które potrzebowaliśmy pożyczki, albo też, jeżeli nie może ono czekać, możemy skorzystać z instytucji pozabankowych. Do wyboru mamy pożyczki o krótkim terminie spłacalności, tzw. chwilówki oraz pożyczki ratalne.

Firmy pożyczkowe sprawdzają bazę informacji o nas, ale jeden negatywny wpis nie przekreśla naszych szans. W dodatku firmy te nie oczekują aż tak wysokich dochodów jak banki.