Gotowy sklep internetowy pod klucz – warto, czy nie?

Gotowy sklep internetowy może się okazać dobrym pomysłem na biznes. Jak to działa? Kiedy warto postawić na to rozwiązanie? Zapraszamy do lektury niniejszego artykułu!

Gotowy sklep internetowy, czyli jak zacząć szybko sprzedawać

Gotowy sklep internetowy to dobry pomysł na biznes, nie tylko dla osób, które stawiają pierwsze kroki w e-commerce, ale także dla zaawansowanych przedsiębiorców. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest rozwijanie równolegle wielu różnych działalności.

Gotowy sklep internetowy, inaczej „sklep pod klucz” to kompletny, działający sklep internetowy. Osoba, która chce go kupić, dostaje razem z nim towar oraz niezbędne do działania sklepu usługi – wtyczki oraz integracje.

Po zainstalowaniu sklepu, jego właściciel może:

  • wprowadzić produkty,
  • zaimportować bazę kontaktów,
  • skonfigurować systemy płatności,
  • spersonalizować koszty wysyłek.

Po wykonaniu wyżej wymienionych czynności można zacząć sprzedawać!

Sklep internetowy pod klucz – dlaczego warto go założyć?

Jeśli marzy Ci się biznes w postaci e-sklepu, ale nie wiesz, jak się za to zabrać lub nie masz wystarczająco dużo czasu, by założyć od podstaw sklep internetowy, e-sklep pod klucz będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Usługa wdrożenia sklepu internetowego zazwyczaj jest kompleksowa, tzn. przed jego instalacją omawiane są wszystkie potrzeby klienta. Osoba, która nabywa e-sklep, zostaje także przeszkolona z zakresu jego obsługi.

Standardem, jeśli chodzi o e-sklepy pod klucz, jest wsparcie techniczne, nie tylko na początku, ale i w trakcie prowadzenia sklepu. Niektóre firmy oferują także pakiety testowe, np. takie, które można dowolnie sprawdzać i użytkować przez 14 dni.

Na co warto zwrócić uwagę? Warto wybierać takie e-sklepy, które posiadają możliwość skonfigurowania indywidualnej maski graficznej. Ważny jest także brak limitu sprzedawanych produktów. Mile widziane rozwiązania to możliwość zaimportowania danych z dotychczas używanych platform, a także dodatkowe integracje – np. z aukcjami na Allegro lub z aplikacją na urządzenia mobilne.

Możliwości rozwoju e-sklepu jest naprawdę dużo. To opłacalna i wygodna forma prowadzenia biznesu, bez ponoszenia dużych kosztów na start. Jeśli marzy Ci się posiadać własny sklep, nie warto się zastanawiać. Gotowy e-sklep pod klucz może się okazać rozwiązaniem stworzonym wprost dla Ciebie!