Jaki leasing na otwarcie linii produkcyjnej?

Chcesz wziąć leasing na otwarcie linii produkcyjnej? Może to być skomplikowane, dlatego w tym wpisie wyjaśnimy Ci wszystko co dotyczy leasingu. Sprawdź, który leasing będzie najlepszy dla Twojego przedsiębiorstwa.

Korzyści z wyboru leasingu na zakup linii produkcyjnej

Zakup linii produkcyjnej wiąże się z ogromny kosztami, dlatego leasing dla nowych firm bądź tych, które chcą wymienić istniejący sprzęt na bardziej nowszy mogą zdecydować się na leasing. Oto kilka najważniejszych plusów:

  • leasing jest łatwiejszy do uzyskania w przeciwieństwie do kredytu z banku – wystarczy przedstawić kilka dokumentów,
  • jest to korzystniejsze, jeśli chodzi o podatki – każdą opłatę możesz wliczyć w koszty firmy i odliczyć VAT,
  • leasingodawca wymaga zazwyczaj tylko 10-20% wkładu własnego, a pozostałą część po prostu finansuje. Jest to, więc zdecydowanie jedno z najtańszych finansowań zewnętrznych obok kredytu hipotecznego,
  • leasing wymaga prostych zabezpieczeń – takich jak poręczenie prywatne za spółkę, poręczenie innej firmy czy zastawienie na innym środku trwałym.

Leasing – który wybrać na linię produkcyjną?

Na rynku istnieją dwa leasingi, które można wziąć. Jest to leasing finansowy oraz leasing operacyjny. Jakie są różnice pomiędzy tymi dwoma leasingami? Na to pytanie odpowiedź znajdziesz czytając dalej ten wpis. Pierwszą różnicą jest to, że w leasing operacyjny maszyny nie wchodzą w skład majątku właściciela firmy, a są tylko udostępnianie na określony czas. Natomiast w opcji leasingu finansowego sprzęt jest zaliczany do majątku przedsiębiorstwa. O co w tym chodzi i jakie ma to znaczenie dla leasingobiorcy?

Zdecydowanie bardziej opłacalnym wyborem jest leasing operacyjny. Dlaczego? Ponieważ maszyny są udostępnianie i zaliczane do majątku leasingodawcy, a więc przedsiębiorca może wszystko wrzucić sobie w koszty. W leasingu finansowym firma może odliczyć sobie tylko odsetki od rat, a także koszty amortyzacji, które ponosi leasingobiorca jak właściciel sprzętu.

Co można leasingować?

Leasingować można wspomniane linie produkcyjne, wyposażenie biurowe, elektronikę, specjalistyczne pojazdy, meble czy oprogramowanie komputerowe. Leasingować można, również maszyny nowe jak i używane. Dzięki temu każda firma może mieć rozwiązanie dopasowane do swoich możliwości.

Jeśli Twoja firma zajmuje się lub będzie zajmować się produkcją na przykład opakowania papierowe, ale nie masz wystarczającego budżetu, aby samemu zakupić potrzebny sprzęt. Zdecydowanie radzimy wziąć pod uwagę leasing na na linię produkcyjną.