
Leasing na komputer – jak go zdobyć?
Do niedawna banki bardzo niechętnie podchodziły do finansowania startujących przedsiębiorców. Kredyt dla nowych firm był okupiony niewyobrażalnym wysiłkiem, dużą ilością formalności i bardzo wysokimi ratami do spłaty. Co się od tamtej pory zmieniło?
Wybawieniem dla wszystkim przedsiębiorców stało się pojawienie banków specjalizujących się w obsłudze niewielkich przedsiębiorstw. Mowa tu głównie o FM Bank oraz Idea Bank. Konkurencja ze strony tych podmiotów zmieniła podejście uniwersalnych banków (np. mBanku) do mikro przedsiębiorców.
Drugim czynnikiem, który zapoczątkował zmiany była większa aktywność instytucji publicznych we wspieraniu drobnej przedsiębiorczości. Organizacje pozarządowe, rządowe i unijne zaczęły oferować bankom poręczenia i gwarancje ryzykownych kredytów dla świeżych przedsiębiorców.
Tak jak w wypadku innych kredytów, staranie się o kredyt dla nowych firm trzeba zacząć od złożenia wniosku wraz z wymaganymi przez bank załącznikami. Wśród załączników najczęściej pojawiają się:
Sprawdziliśmy, co mają do zaoferowania banki, które mają kredyty dla firm już od pierwszego dnia działalności.
Kwota inwestowana ustalana jest indywidualnie, a bank finansuje całą inwestycję. Pieniądze można pożyczyć nawet na 12 lat. Jako dodatek otrzymujemy aplikację do zarządzania firmą Idea Cloud, dzięki której będziemy mogli wystawić fakturę, czy też przewidzimy przepływy naszych środków.
W tym banku możemy wziąć pożyczkę na start do wysokości 100 tys. Maksymalny okres jej zadłużenia wynosi 60 miesięcy. Dodatkowo mamy możliwość zawieszenia spłaty kapitału i odsetek na miesiąc na miesiąc w każdym roku spłaty kredytu.
Oferuje on kredyt na start nawet do 30 tysięcy, a o jego otrzymanie możemy się starać już od pierwszego dnia działalności. Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość załatwienia formalności online.
Oferuje on leasing drobnego sprzętu w wysokości od 1000zł do 19999zł. Można wnioskować o niego zarówno online, jak i w placówce. Dzięki tej ofercie z powodzeniem kupimy niezbędne urządzenia biurowe, sprzęt gastronomiczny czy meble.