Leasing na komputer – jak go zdobyć?

Niniejszy artykuł pod tytułem 5 porad, które podpowiedzą Ci, jak odnieść sukces w sieci! nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 5 porad, które podpowiedzą Ci, jak odnieść sukces w sieci! należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Komputer to nie mały wydatek dla jednej osoby, a co dopiero jeśli w grę wchodzi przedsiębiorstwo, które potrzebuje kupić kilka lub kilkanaście takich sprzętów. Co zrobić, gdy w takim przypadku firma nie może wziąć kredytu lub dofinansowania?

Leasing to wypożyczenie dowolnego sprzętu, za które leasingodawca pobiera zazwyczaj miesięczne raty. W leasing można wziąć wszystko co jest potrzebne do funkcjonowania biznesu czyli monitor, myszkę, drukarkę, komputer, laptop, a nawet oprogramowania. Na leasing warto wziąć skompletowany zestaw, aby później nie trzeba było kupować dodatkowych elementów za gotówkę.

Komputery poleasingowe – jak wygląda procedura leasingu?

Proces leasingowy przebiega mniej więcej tak samo w każdej jednostce, która oferuje takie rozwiązanie. Na procedurę składa się kilka kroków. Oto one:

  • Przedsiębiorca musi przygotować całą dokumentację finansową, wnioski oraz inne dokumenty,
  • Leasingodawca sprawdza na podstawię przedstawionej dokumentacji przez przedsiębiorcę jego sytuację – czyli w ruch idzie Krajowy Rejestr Długów i inne bazy informacji gospodarczej,
  • Następnie dochodzi do sprawdzenia dostawcy i samego produktu, który będzie przedmiotem umowy,
  • Na tym etapie następuje decyzja o przyznaniu leasingu oraz podpisanie umowy,
  • Po podpisaniu umowy dochodzi do zakupu danego sprzętu przez leasingodawcę i przekazanie go leasingobiorcy.

Uproszczona procedura na komputery poleasingowe

Procedura przyznania i zrealizowania leasingu w zależności od rodzaju sprzętu może trwać od kilku do nawet kilkunastu dni. Jednak niektóre firmy mają zdecydowanie szybszą ścieżkę przyznania leasingu, która różni się od standardowej procedury, ponieważ kilka aspektów zostaje pomijanych.

Procedura uproszczona została stworzona dla firm i osób prywatnych, które mają pozytywną historię kredytową i udokumentowane dochody. Wysoka wiarygodność finansowa pozwala na skorzystanie z szybszej procedury leasingowej, która gwarantuje minimalną formalność. Plusem tego jest krótszy czas oczekiwania na decyzję i niższe wymagania. Brak potrzeby dostarczenia całej dokumentacji przez leasingobiorcę oraz bez weryfikacji, która następuję w standardowej procedurze pozwala na otrzymanie zgody już w ciągu kilku godzin od złożenia wniosku i dostarczenia podstawowych dokumentów. Zazwyczaj do uproszczonego leasingu trzeba przedstawić poniższe dokumenty:

  • dowód nadania numeru NIP,
  • wpis do ewidencji działalności,
  • weksel in bianco,
  • dowód nadania regon,
  • ostatnie deklaracje podatkowe i oświadczenie o niezaleganiu w płatnościach wobec budżetu państwa.