Leasing się opłaca nie tylko dla firm

Leasing to rozwiązanie, które dla wielu firm jest bardziej osiągalne i opłacalne niż kredyt. Osoby indywidualne także mogą z niego skorzystać! Czy leasing opłaca się indywidualnym klientom? Poniżej udowadniamy, że tak!

Leasing konsumencki – co to takiego?

Leasing samochodowy to rozwiązanie, które jest często stosowane przez firmy. Dzięki niemu przedsiębiorcy mogą się cieszyć służbowymi pojazdami, bez konieczności wydawania dużych sum. Dodatkowe zalety to minimum formalności – procedura zawarcia umowy leasingowej jest dość prosta.

A co, jeśli ktoś nie posiada działalności gospodarczej? W tym właśnie celu powstał leasing konsumencki, czyli sposób na to, by zwykły konsument też mógł kupić auto na raty. Zgodnie z umową leasingową, pojazd można wykupić na własność po spłaceniu wszystkich rat.

Zalety tego rozwiązania to:

  • Minimalna ilość formalności,
  • Korzystne warunki ubezpieczenia,
  • Duża elastyczność w zakresie wyboru pojazdu.

Czy opłaca się kupować sprzęt poleasingowy?

Leasing to nie tylko samochody, to także różnego rodzaju inny sprzęt, np. elektronika lub maszyny, które można nabyć praktycznie bez wychodzenia z firmy. Wystarczy złożyć wniosek przez Internet i poczekać na decyzję leasingową, by zrobić pożytek z nowego sprzętu w biurze.

Wielu klientów indywidualnych także zastanawia się nad zakupem poleasingowego sprzętu, czyli takiego, który był wcześniej wykorzystywany w firmach. I słusznie! Dlaczego warto skorzystać z tego rozwiązania?

W ofercie sklepów oferujących sprzęt poleasingowy można znaleźć między innymi:

  • Biznesowe laptopy,
  • Monitory,
  • Podzespoły komputerowe,
  • Telefony i smartfony,
  • Tablety,
  • Komputery stacjonarne o mocnych parametrach, dedykowane graczom.

Co przemawia za tym, by zainteresować się sprzętem poleasingowym? Przede wszystkim atrakcyjna cena, ale nie tylko. Sprzęt, który był używany przez klientów biznesowych, cechuje bardzo wysoka wydajność i niski poziom eksploatacji. Często jest to sprzęt, który był na wystawie lub był eksploatowany w bardzo niewielkim zakresie. Nierzadko w ofertach firm sprzedających poleasingowe komputery można natrafić na ciekawe promocje, a także markowy sprzęt takich producentów jak Dell, Apple, czy HP. Dodatkowy atut to legalne oprogramowanie, które jest już zainstalowane na komputerze, tak, że jest on gotowy do pracy od razu po zakupie. Prawda, że brzmi dobrze?