Pożyczka dla firm – jak wybrać najlepszą ofertę?

Niniejszy artykuł pod tytułem 5 porad, które podpowiedzą Ci, jak odnieść sukces w sieci! nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 5 porad, które podpowiedzą Ci, jak odnieść sukces w sieci! należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

W pewnym momencie prowadzenia swojej działalności może się przydarzyć, że będziemy potrzebować zewnętrznego dofinansowania. Taka pożyczka dla firmy może być przydatna na samym początku, ale też wtedy, kiedy chcemy naszą działalność rozwinąć, zainwestować w coś bądź gdy nawiedzą na chwilowe problemy finansowe. Doradzimy jak wybrać najlepszą ofertę.

Pożyczka dla firm – najważniejsze informacje

Ciężko jest porównać dostępne na rynku oferty, gdyż warunki udzielania pożyczek są dla klientów dobierane indywidualnie. Powinniśmy jednak pamiętać o paru kwestiach, które należy ustalić przed podjęciem decyzji. Po pierwsze powinniśmy obliczyć jaki będzie całkowity koszt kredytu. Powinniśmy także ukształtować cel, na który chcielibyśmy go przeznaczyć.

Kiedy staramy się o większą kwotę pożyczki, bank może od nas wymagać rozliczenia się ze sposobu wydatkowania pieniędzy.

Rodzaje kredytów dla firm

Przeglądając oferty banków możemy znaleźć różne rodzaje pożyczek: kredyt gotówkowy (który można przeznaczyć na dowolny cel), inwestycyjny i obrotowy.

Kredyt gotówkowy

Możemy z niego skorzystać, gdy chcemy utrzymać płynność finansową. Jest to najszybsza i najłatwiejsza do zdobycia pożyczka dla firm. Nie wymaga ona ustalenia celu, na jakie środki zostaną przeznaczone.

Kredyt inwestycyjny

Ten rodzaj kredytu pomoże nam rozwinąć naszą firmę. Dzięki niemu będziemy mogli zrealizować inwestycje w celu powiększenia majątku firmy. Pieniądze można przeznaczyć na zakup nowych obiektów, modernizacje siedziby czy zatrudnienie nowych pracowników. Należy jednak pamiętać, że większość banków raczej nie będzie skłonna sfinansować całej inwestycji. Potrzebujemy więc wkładu własnego.

Kredyt obrotowy

Wybierzmy go, gdy potrzebujemy pieniędzy na bieżącą działalność, tj. zakup materiałów czy surowców. To rozwiązanie, które najlepiej sprawdzi się wśród firm aktywnie działających na rynku. Stosunkowo łatwo jest go dostać i nie wiąże się z koniecznością donoszenia dodatkowych dokumentów. Zależnie od banku, do którego się udamy może mieć on formę kredytu obrotowego ratalnego lub odnawialnej linii kredytowej w rachunku bieżącym.

W pierwszym przypadku z każdą ratą spłacamy kapitał i odsetki pożyczki. Okres kredytowania jest krótszy niż w przypadku kredytu inwestycyjnego. Cała procedura jest łatwa. Większość banków oferuje składanie wniosków drogą Internetową.

Drugie rozwiązanie sprawia, że dostajemy gotówkę w ramach ustalonego limitu kredytowego, który jest odnawialny. Oznacza to, że jego spłata pozwala nam na ponowne korzystanie z debetu.