Pożyczka na dowód – jak zdobyć dodatkową gotówkę?

Jeżeli potrzebujesz dodatkowych pieniędzy dobrym rozwiązaniem może być pożyczka na dowód. Nie wymaga ona przynoszenia żadnych formalnych zaświadczeń, więc wiąże się z nią minimum formalności. Dodatkową zaletą takiego wyjścia jest duża dostępność i szybki przelew gotówki. Na czym to polega?

Na czym polega pożyczka na dowód?

Jest to pożyczka udzielana zazwyczaj przez firmy pozabankowe, które korzystają z uzbieranych przez siebie środków finansowych. Do jej uzyskania nie trzeba przedstawiać żadnego formalnego zaświadczenia o zarobkach, wystarczy dowód osobisty.  Firmy te zawierają z klientem umowę pożyczkową w dowolnej formie. Mogą ustalić prowizję (lub jej brak) i ewentualne zabezpieczenie zwrotu kosztów. Ustalają też wysokość naliczanych opłat.

Do kogo skierowana jest oferta?

Przede wszystkim pożyczka na dowód wydaje się być atrakcyjnym rozwiązaniem dla osób, które z aktualnymi dochodami nie mogłyby liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosku kredytowego przez bank. Korzystają z niej też osoby, których zatrudnienie oparte jest na umowach cywilnoprawnych (ich nie obejmuje Kodeks pracy)- umowę zlecenie bądź umowę o dzieło. Z tego rozwiązania mogą korzystać też osoby bezrobotne bądź pracujące w tzw. szarej strefie. O dodatkową pomoc finansową mogą prosić również emeryci, renciści, bądź osoby otrzymujące alimenty.

Zalety pożyczki na dowód

Główną zaletą są ograniczone formalności. Wystarczy wypełnić formularz online i poczekać na szybką decyzję. Potem należy się udać na spotkanie z pracownikiem, któremu musimy pokazać swój dowód i wypełnić krótkie oświadczenie.

Wypełnienie wniosku nie wiąże się więc nawet z wychodzeniem z domu, możemy zrobić to w dowolny dzień i o dowolnej porze. Dodatkowo mamy czas, aby zapoznać się ze wszystkimi zobowiązaniami finansowymi- tak aby być klientem o wysokiej świadomości ekonomicznej.

Na co trzeba uważać?

Najważniejszym działaniem jakie powinniśmy podjąć, jest dokładne przeanalizowanie ile wyniesie nas ta pożyczka. Firmy mogą bowiem stosować wysokie oprocentowanie oraz prowizje wyższe niż przeciętnie. Warto więc porównywać ze sobą różne oferty.

Przed podpisaniem umowy upewnij się, że:

  • firma jest wiarygodna i nie ma problemów z kontaktem z placówką
  • rozumiesz koszty opisane w tabeli opłat
  • regulamin jest dla ciebie zrozumiały
  • umowa nie zawiera niedozwolonych klauzul