Prezenty świąteczne dla klientów – ciekawe pomysły

Eleganckie kartonowe opakowania towarzyszą branży e-commerce już od kilku lat, jednak ich funkcja zmieniła się o 180 stopni. Kiedyś służyły one jedynie jako pomoc w transporcie, dziś pomagają stworzyć prezenty świąteczne dla klientów. Jak to możliwe?

Współczesne opakowania to prawdziwe prezenty świąteczne dla klientów

Współczesne opakowania to nie tylko praktyczne, ale i bardzo estetyczne narzędzie. Z ich pomocą można ochronić produkt w trakcie dostawy do klienta, a także zaprezentować markę z dobrej strony. Jeśli design pudełka jest luksusowy i zostało ono odpowiednio ozdobione, takie opakowania mogą posłużyć nawet jako… prezenty świąteczne. Podarowując klientowi limitowaną edycję opakowania, które zostało zaprojektowane specjalnie na tę okazję, możemy mu sprawić tyle samo radości, ile dałby mu zakup danego produktu.

Jak zamienić zwykłe pudełko w prezenty świąteczne dla klientów?

Co zrobić, by zamienić pudełko w prezent świąteczny? Najważniejsze są zdobienia i wykończenia, takie jak np. zamknięcie pudełka elegancką wstążką. Warto również skorzystać z nietypowych opcji uszlachetnień i zdobień, typu tłoczenie logotypu lub Hot Stamping. Dzięki nim można wyeksponować ważne dla klienta hasła reklamowe oraz podkreślić prestiż produktu i jego marki.

Bardzo ważna jest kolorystyka!

Mogłoby się wydawać, że w świąteczny czas klienci nie zwracają aż tak uwagi na opakowanie produktu. Nic jednak bardziej mylnego. Badania dowiodły, że świąteczne pudełka odgrywają ogromną rolę w procesach sprzedażowych i wpływają na decyzje zakupowe klientów.

Jak z ich pomocą wyróżnić się na rynku? Poza wspomnianymi powyżej kwestiami związanymi ze zdobieniem i wykańczaniem warto zastanowić się nad kolorystyką świątecznych opakowań. Gdy Święta są tuż-tuż, najlepiej sprawdzą się kolory takie jak zieleń i czerwień,  granat i srebro, czerwień i złoto, a także różne luksusowe połączenia czerni z innymi kolorami.

Dlaczego? Czerń symbolizuje luksus i elegancję, kolor ten nadaje opakowaniom charakter Premium, czerwień to kolor, który pobudza do działania, ponieważ kojarzy się z pasją i miłością, z kolei zieleń i połączenia zieleni ze złotem, srebrem lub czerwienią, kojarzą się jednoznacznie ze świątecznym drzewkiem, co wpływa na pozytywny odbiór marki w oczach klienta.

Aby stworzyć wyjątkowe świąteczne opakowania, warto się zgłosić do profesjonalnego producenta opakowań. W Europie bardzo rozpoznawalną firmą, która tworzy różnego rodzaju pudełka dla biznesu, jest Packhelp. To firma, która zrealizuje nawet najbardziej niestandardowe rozwiązania, a takie są najbardziej cenione przez konsumentów!