Samochody elektryczne – jak wygląda aktualny stan sprzedaży w Polsce?

Niniejszy artykuł pod tytułem 5 porad, które podpowiedzą Ci, jak odnieść sukces w sieci! nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 5 porad, które podpowiedzą Ci, jak odnieść sukces w sieci! należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na świecie jeździ około miliona aut elektrycznych. Wkrótce może ich być jeszcze więcej, ponieważ moda ta dotarła także do Polski. Które samochody elektryczne są najpopularniejsze w naszym kraju? Jak wygląda ich sprzedaż? Zapraszamy do lektury!

Samochody elektryczne – co za nimi przemawia, a co odstrasza?

Moda na elektryki dotarła także do Polski, jednak póki co, samochody elektryczne pozostają w zasięgu dużych firm oraz zamożnych klientów indywidualnych. O ile koszt naładowania i eksploatacji takiego auta jest niewysoki, o tyle koszty zakupu pojazdu mogą już odstraszać.  Wiele mówi się także o dopiero rozwijającej się infrastrukturze ładowania pojazdów, od której w dużej mierze zależy komfort korzystania z takiego auta.

Samochody elektryczne – ile kosztuje elektryk w Polsce?

Jeśli chcemy kupić elektryka w Polsce, musimy się nastawić na wydatek od 80 do nawet 400 tysięcy złotych (tyle kosztują samochody marki Tesla).

Jak wygląda aktualny stan sprzedaży elektryków w Polsce?

Popularne w Polsce modele samochodów elektrycznych (kolejność przypadkowa) to:

  • Nissan Leaf,
  • Jaguar I-Pace,
  • Volkswagen e-Golf,
  • BMW i3,
  • Audi e-tron,
  • Renault Zoe.

Jak wygląda aktualny stan sprzedaży elektryków w Polsce? Jak donosi Elektrowóz, na chwilę obecną, w 2019 roku, Polacy kupili o 668 egzemplarzy aut elektrycznych więcej niż w roku poprzednim. Trend jest więc rosnący. Wciąż nam jednak daleko do innych krajów, takich jak np. Szwecja, gdzie w pierwszej połowie 2019 roku kupiono aż 8 365 egzemplarzy, czy Holandia (20 050 kupionych egzemplarzy). Rekordzistą spośród krajów europejskich jest Norwegia – tam w samym tylko I półroczu 2019 roku zakupiono ponad 35 tysięcy aut z silnikiem elektrycznym.

Najbardziej rynek samochodów elektrycznych z pewnością napędzają klienci firmowi, a także firmy car-sharingowe, czyli przedsiębiorstwa, które oferują wynajem takich aut (najczęściej w modelu biznesowym). W 2019 na ulice trafiło aż 500 samochodów BMW i3, które zostały zakupione przez Innogy. Czy wypożyczenie lub leasing pojazdu elektrycznego się opłaca? Pozostawiamy z tym pytaniem czytelników, z pewnością poruszymy jeszcze ten temat na naszym portalu, ponieważ eko-leasing to bardzo gorący temat. Tymczasem zapraszamy do wymieniania opinii i komentowania!