Trendy w płatnościach – 2019 rok

Niniejszy artykuł pod tytułem 5 porad, które podpowiedzą Ci, jak odnieść sukces w sieci! nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 5 porad, które podpowiedzą Ci, jak odnieść sukces w sieci! należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zakupy w Internecie są zjawiskiem powszechnym i znanym. Z roku na rok coraz większa liczba klientów korzysta z tego typu rozwiązania. Wysoki popyt wpływa na podaż, wzrasta więc również grono przedsiębiorców oferujących takie rozwiązania. Trendy w płatnościach online zmieniają się rokrocznie – jak sprawa wygląda obecnie?

Trendy w płatnościach podlegają ciągłym, nieprzerwanym zmianom. Jeśli chcesz wprowadzić płatności online także w Twoim przedsiębiorstwie bądź rozwiązanie to już zostało u Ciebie wprowadzone, nie możesz osiąść na laurach. Kiedy nie sprawdzasz ich na bieżąco – nie trzymasz ręki na pulsie. Szybko więc możesz zostać w tyle. Klienci chcą być pewni, że nie muszą wszystkiego załatwiać osobiście. Potrzebują rozwiązań, które umożliwią dokonywanie szybkich płatności bezgotówkowych w różnych miejscach świata, nieważne czy to z użyciem karty, czy telefonu. Wystarczyć powinien jedynie dostęp do Internetu.

Trendy w płatnościach w 2019 r.

1. Niczym niezahamowany rozwój płatności mobilnych – obecnie płacić można nie tylko poprzez przelewy internetowe czy karty kredytowe. Popularne stały się płatności BLIKiem czy przy użyciu aplikacji mobilnej danego banku w telefonie.

2. Spadek znaczenia płatności gotówkowych – niektóre kraje ograniczają do minimum tradycyjne sposoby płatności. Dla przykładu w Norwegii kartą płacić można w nawet najmniejszych sklepach, a za niektóre usługi, np. bilety na komunikację miejską zapłacimy około 20% mniej, niż kiedy zakupu dokonalibyśmy gotówką, u kierowcy.

3. Internet of Things – czyli zapewnienie dostępu do sieci zwykłym urządzeniom, np. lodówce, która sama może poinformować, kiedy zaczyna w niej brakować jedzenia. Sama też może dokonać płatności za dane zamówienie.

4. Dzielenie się poufnymi danymi do logowania na indywidualne konto w banku z podmiotami zewnętrznymi. Już chyba każdy kojarzy program Siri. Polega on na wydawaniu poleceń głosowych urządzeniu elektronicznemu, które odgrywa rolę powiedzmy, że asystentki. W przyszłości może to ewoluować na tyle, że będziemy mogli po prostu powiedzieć komputerowi czy komórce, by wykonał dany przelew. Oczywiście bez konieczności uporczywego logowania się na konto.

Jeśli by spojrzeć na płatności internetowe sprzed kilkudziesięciu, ba nawet kilku lat – należy przyznać, że rynek ten w ogóle nie istniał. Ludzie bali się nowych rzeczy oraz tego, że rozwiązanie takie w ogóle nie będzie bezpieczne. Dziś natomiast poszukujemy nowych sposobów płatności, których dokonywać możemy w jak najszybszym czasie. Cała czynność powinna być dla użytkownika również jak najmniej dolegliwa. Wszystko to odpowiedź ma we współczesnych trendach w płatnościach – automatyzacji, wykorzystania sztucznej inteligencji i dostępu do internetowych płatności bezgotówkowych.